In een tijdschrift van Verus stond een interview met Esther van Fenema, waarin het ging over eenzaamheid onder jongeren. Dat gaat me aan het hart, want ook in mijn omgeving zie ik jongeren (en volwassenen) die zich eenzaam voelen.
Zij heeft het boek ‘De mentale schijf van vijf’ (2024) geschreven over dit thema, met daarin 5 aanknopingspunten die je kunnen helpen je stress te verminderen en de eenzaamheid te lijf te gaan. Zij adviseert iedereen om dagelijks te checken of je voldoende aandacht hebt besteed aan je mentale gezondheid.
Omdat ik graag visueel werk, heb ik deze handreikingen (de mentale schijf van vijf) uitgewerkt in bijgevoegde tekening. Dit helpt wellicht, zoals Esther van Fenema zelf op haar website zegt: “Als je de mentale schijf van vijf dagelijks gebruikt zal je merken dat je steeds sneller en makkelijker je mentale check-up kan doen en je stressniveau zo laag mogelijk kan houden. Gewoon doen!”
Hier vind je nog meer informatie.